Veiligheid van vrouwen krijgt terechte aandacht.

Gemeentebelang: kritisch kijken om de gemeente veiliger te maken voor vrouwen is nodig.

Geweld tegen vrouwen is helaas van alle tijden, maar de laatste  weken is er terecht meer aandacht voor gekomen, door de verschrikkelijke moord op de 17-jarige Lisa. Als lokale partij kijkt Gemeentebelang wat wij hier in de gemeente beter kunnen doen. Gemeentebelang kijkt daarom onder andere kritisch naar de grote ruimtelijke projecten. Zijn projecten als de Spoorzone in Rijen zo veilig mogelijk ontworpen, voelen de vrouwen in onze gemeente zich veilig op deze plekken? De fractie van Gemeentebelang neemt geen genoegen met argumenten dat een ontwerp ‘aan de eisen voldoet’.

De nog te realiseren nieuwe fietsenstalling bij het station in Rijen heeft een afscheiding van zogenaamde lamellen. Gemeentebelang wil een zo open mogelijke fietsenstalling. Lamellen beperken het zicht, en zorgen zo voor een situatie waarbij inwoners zich onveilig kunnen voelen. Raadslid Anthony Bisschops heeft namens Gemeentebelang vragen gesteld aan het college over de veiligheid in de nog te realiseren nieuwe stationsomgeving. Anthony: ‘Als gemeente hebben we namelijk nu de kans om een zo veilig mogelijke omgeving te realiseren, en die kans moeten we grijpen’.

De fractie van Gemeentebelang: Maarten van Haperen, Maud van der Meer en Anthony Bisschops

Maatregelen in de fysieke leefomgeving zijn belangrijk en zijn een begin. Maar deze maatregelen lossen het probleem  niet op. Geweld tegen vrouwen ontstaat niet door een donkere straat of fietsenstalling, maar door dadergedrag. De daders zijn verantwoordelijk, niet de slachtoffers en de omgeving. Daarom onderzoeken we bij Gemeentebelang de mogelijkheden om samen met maatschappelijke partners preventieve acties richting toekomstige daders te ontwikkelen.

Reageren op dit artikel? Stuur een bericht naar fractie@gemeentebelang.org